Участь в електронних торгах потребує від учасників виконання декількох основних умов. Перш за все, потенційний учасник повинен зареєструватися та акредитуватися на одному з електронних майданчиків. Якщо зрозуміти саму технологію, то зробити це не так важко і питання вирішується досить швидко.
Як приклад можна привести сайт tender.uub.com.ua, що вже давно зарекомендував себе в цьому напрямку саме з позитивної сторони. Важливо зазначити, що перед реєстрацією потрібно впевнитися в тому, шо обраний вами ресурс має відповідну акредитацію. Для цього, вам буде потрібно перейти на сайт ProZorro і у відповідному блоці вибрати даний пункт. В цілому, завдання досить просте й на його вирішення вам не потрібно буде витрачати занадто багато часу.
Про які процедури йде мова?!
Що стосується самих процедур, то тут все цілком зрозуміло. Тут важливо зрозуміти, що визначення переможця може відбуватися по-різному. Все залежить від формату конкретно обраного аукціону. На сьогодні, можна звернути увагу на декілька основних процедур, а саме:
- Конкурс – це найбільш частий варіант, коли мова йде про самий звичайний конкурентний формат. При цьому, в даному випадку все-таки використовується закрита форма подачі пропозицій. Переможцем в таких торгах стає той учасник, який зміг запропонувати організатору торгів найбільш вигідні умови;
- Запит котирувань – даний формат в багатьох моментах нагаду звичайний конкурс, але різниця в тому, що тут основним критерієм є лише вартість. Якщо в конкурсі увага зверталася й на надійність самої компанії, її досвід й тому подібні моменти, то тут на основний план ставиться саме економічна складова;
- Запит пропозицій – цей варіант також дуже сильно нагадує конкурс, але різниця в тому, що організатор торгів не зобов’язаний підписувати договір з переможцем. Тобто, організатор може в будь-яку хвилину відмінити проведення торгів, що є досить неприємним моментом для самих учасників.
Всі три процедури по-своєму цікаві, тому вам потрібно попередньо більш детально ознайомитися з ними всіма і лише після цього робити якісь висновки. Головне – це вміти правильно оцінити всі важливі моменти, та вже відштовхуючись від цього робити безпосередні висновки. Якщо приділити цьому достатньо часу, то зробити це не так важко.