Киев, Столичное шоссе, 104

+38 (066) 404-36-88

Як проходять торги лісових аукціонів?

В даний час більшість великих лісових господарств проводять реалізацію лісових аукціонів в рамках сервісу «Українська універсальна біржа». В рамках біржі продають так само, як звані сухості, які представлені засохлими кущами і деревами, і продовжують залишатися в землі на стійкій кореневій системі. Причини утворення сухість можуть бути різними:

  • Температурні зміни нестабільного характеру;
  • Природний процес старіння дерев;
  • Підвищений рівень вологості;
  • Зростання і розвиток грибків і інших шкідників;
  • Механічні або хімічні пошкодження конкретної ділянки дерева.

Сухості часто виникають навіть, незважаючи на заходи, які вводять лісові господарства, щоб нейтралізувати проблему. І в це случає виникає складність з реалізацією ресурсу.

Ще кілька років тому, реалізація необробленої деревини проходила в тіньовому порядку. Тобто доводилося шукати лісове господарство, або посередника, щоб купити матеріал. По-перше, це було невигідно для виробників, оскільки не в будь-якому випадку вдавалося знайти клієнта і вигідно продати матеріал. По-друге, страждали покупці, які повинні були доплачувати через те, що не було фіксованої вартості. І, по-третє, в бюджет держави не надходили податки від проведення операцій купівлі-продажу.

Спочатку був запущений пробний проект по реалізації необробленої деревини в рамках електронних торгів, і оскільки багато лісові господарства відгукнулися на подібну можливість, зараз проект став одним з найпопулярніших на ринку України. Дізнатися особливості, і принцип роботи торгів необробленої деревини можна на сайті uub.in.ua.

Також обов’язково потрібно ознайомитися з усіма правилами та регламентами «Українській універсальній біржі» і «ProZorro.Sale», щоб уникнути неприємних ситуацій. Якщо людина порушила хоч одне правило біржі, працівники електронної системи це відразу помітять і можуть заборонити цій людині проводити будь-які дії на «УУБ». Крім того, фахівці стежать, щоб на біржі не виникало проблем з шахрайством, нечесної конкуренції, корупцією та іншими протизаконними діями. У цьому їм допомагають волонтери, преса і звичайні громадські діячі, які можуть стежити за ходом онлайн аукціонів для безпеки всіх користувачів торгово-ресурсної біржі «УУБ».