В останні роки Прозорро.Продажі стало найкращим майданчиком для торгівлі лісом. Публічні аукціони дозволяють забезпечити рівні умови для всіх учасників, виключають випадки корупції та шахрайства. Саме тому обсяг торгів через акредитовані майданчики Прозорро постійно збільшується, що забезпечує збільшення надходжень до бюджету.
Новий порядок торгівлі лісом
Наприкінці 2019 року Уряд затвердив експериментальний проект по реалізації лісів для всіх видів громадян та підприємств. Постачальники деревини повинні були виставляти на публічні аукціони не менше, ніж чверть від обсягів своєї продукції.
У лютому 2020 року було оголошено можливість покупки лісу-кругляка для всіх бажаючих на прозорих аукціонах онлайн-платформи Прозорро.Продажі. Це можна зробити на будь-якому акредитованому майданчики цієї системи. Більше інформації про участь у публічних аукціонах за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-lis-kruglyak-sosn-v-harkovi-na-prozorroprodazhi/.
Подібні зміни ринку лісу проводяться й досі, саме з моменту затвердження експериментального проекту з продажу необроблених лісоматеріалів з використання електронних торгів на Прозорро.Продажі
Чому торгівлю лісом переводять на ProZorro.Sale
Як тільки ринок необробленої деревини перейшов на платформу ProZorro.Sale, він відразу ж став практично найприбутковішим напрямком на електронних торгах Прозорро. Офіційно акредитовані платформи бірж запрошують всіх користувачів до участі в подібних торгах, бізнес на це реагує, адже аукціони проходять прозоро без зловживань та шахрайства.
До появи законопроекту по переміщенню торгів лісом в систему Прозорро.Продажі, вся сфера реалізації лісових ресурсів мала безліччю дірок, якими користувалися корумповані особистості для особистої вигоди. Вся сировина продавалась через прямі договори, які були приховані й не публічні.
Торгівля раніше відбувалась через договори між представниками компаній з лісозаготівлі та представниками деревообробних компаній, що допомагало обманювати урядові органи, приховувати реальні суми та обсяги угод. Зазвичай ринкова ціна лісу була набагато вища за ту, по якій його збували «заднім числом». Саме так подібні фірми заробляли собі «відкати». Всі найбільші партії лісової сировини не попадали до державного облік, а значить, ніхто не займався ревізією ресурсів по вирубці і заготівлі деревини. Але зараз ситуація змінилась, що одразу позначилось на ефективності галузі.