Киев, Столичное шоссе, 104

+38 (066) 404-36-88

Як купити баланси ШТБ на Прозорро

Придбати відходи деревини та інші види лісосировини можна на відкритій онлайн платформі Прозорро. ProZorro – це публічна система державних закупівель, яка працює з 2016 року. Цей ресурс був створений для того, щоб вивести «з тіні» непрозорі торгові операції по реалізації лісу та іншої продукції, яка часто продавалася за заниженою вартістю «своїм» людям. На платформі Прозорро створені умови для проведення відкритих аукціонів, в яких можуть прийняти участь будь-які компанії чи підприємці. Для поширення інформації про нові тендери та пропозиції, Прозорро акредитує партнерські торгові майданчики.

Одним з партнерів є Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа», через яку можна купити чи продати деревину різного сорту та призначення. Більше інформації про ТЮ УЕБ можна прочитати на сайті sale.ueex.com.ua.

Призначення та продаж балансів листяних і хвойних порід

До балансів (штб) відносяться відходи лісозаготівельної та деревоперероблювальної промисловості, які не можуть використовуватися, як ділова деревина. На баланс йдуть необроблені верхні частини стовбурів дерев кривої чи нерівномірної форми. Така деревина з дефектами підходить для виробництва деревостружкових плит (ДСП, ДВП, ЛДСП) та в целюлозно-паперовій промисловості. Відходи деревини подрібнюються для виготовлення деревної маси, яка потім йде на виробництво продукції різного призначення. 

До 2019 року ринок продажу лісу був дуже корумпованим та непрозорим. Керівники лісгоспу часто вимагали хабарі за прямі поставки лісу за зниженими цінами. Держава не доотримувала мільйони гривень у бюджет. Після прийняття відповідних постанов (Постанова №1178 «Про запровадження пілотного проекту по організації онлайн-торгів необробленим лісом») та законів, великі лісогосподарства зобов’язані реалізувати не менше 25% від всього товарного обсягу через відкриті аукціони. Державні лісгоспи повинні виставляти на тендер партії лісосировини обсягом від 150 м3. Така відкритість дозволяє зробити торгові операції купівлі-продажу лісу прозорими та доступними для всіх учасників ринку. 

Як купити необроблені відходи деревини на електронній торговій біржі

Про особливості продажу відходів деревини хвойних та листяних порід можна прочитати за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/balansy-shtb-na-vidkrytyh-aukcionah-prozorro-sale.

Реалізація лісо сировини через відкриті онлайн майданчики дає переваги всім учасникам ринку. До публічного аукціону можуть долучитися комерційні підприємства, державні установи, підприємці і купити ліс за ринковою ціною. Прозорість торгових операцій при купівлі та продажу деревини позитивно вливає на економічні показники таких галузей, як виробництво меблів будівельних матеріалів, паперової та іншої промисловості. Отримуючи сировину за справедливою ціною, виробники можуть пропонувати конкурентоспроможну якість та ціну реалізації.

Для отримання актуальної оперативної інформації про оголошені аукціони реєструйтеся на сайті ТБ УЕБ. Ви будете отримувати свіжі новини про нові пропозиції від виробників та заготівельників, та приймати учать у відкритих електронних торгах. Новини розсилаються тим, хто підтвердив підписку, на електронну пошту чи месенджер.

Для участі в аукціоні треба подати заявку, вказати свою цінову пропозицію та найменування юридичної особи чи підприємця. Відкриті торги проходять у режимі реального часу в установлені терміни (інформація про початок торгів, вимоги до учасників публікуються на онлайн ресурсі при реєстрації оголошеного продавцем тендеру).