Киев, Столичное шоссе, 104

+38 (066) 404-36-88

Що таке тендера та як вони проводяться

Тендер – це відбір конкурентних пропозицій на поставку товарів, надання послуг та організацію підрядних робіт відповідно до умов, попередньо оголошених у тендерній документації. Головними принципами проведення торгів є дотримання термінів, прозорість, ефективність і справедливе змагання. У формі тендерів може здійснюватись торгівля деревиною. Згідно з законодавством України, лісгоспи країни повинні частину своєї продукції реалізовувати через відкриті аукціони ProZorro.Sale. Деталі за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/prodazh-neobroblenoi-derevini-v-misti-cherkasi-na-auktsionah-maj/.

Ким та з якою метою проводиться тендер?

Тендер організовується замовником, якому необхідні певні товари чи послуги. Завдяки можливості обирати покупця зі списку тих, що відгукнулися на тендер відповідно до кращої запропонованої ціни, умов поставки/виконання та інших критеріїв, замовник отримує необхідний товар або послугу з великою економією часу та коштів. З переможцем тендеру укладається контракт. Подача заявки на участь у тендері проводиться до закінчення зазначеного в документації терміну.

Яка процедура проведення тендерів:

  1. Замовник оголошує конкурс на кращу пропозицію щодо поставки товару або організації послуги з попередньо визначеними умовами.
  2. Замовник вивчає і порівнює отримані пропозиції.
  3. Замовник вибирає того постачальника, який підійшов здебільшого критеріїв.

Яка законодавча база, яка регламентує тендери

Відповідно до Закону України «Про державні закупівлі», всі тендери повинні проводитися в електронній формі через систему Prozorro. Вона забезпечує прозорий документообіг та обмін необхідною інформацією між усіма сторонами тендера, завдяки чому відбувається оптимізація всієї сфери електронних закупівель. Інтеграція рішень у сфері електронних закупівель та системи Prozorro дозволяє забезпечити відкритість проведення конкурсів, виключає можливість стороннього втручання.

Для того, щоб взяти участь у торгах в якості учасника, необхідно зареєструватися на одному з акредитованих системою Prozorro електронних майданчиків. Тендери автоматично дублюються на інших майданчиках та в центральній базі даних. Законодавчим актом, що регулює проведення державних тендерів, є Закон України «Про здійснення державних закупівель». Якщо мова йде про комерційні тендери приватної організації, рішення щодо форми публікації тендера відбувається на її розсуд та відповідно до регламенту обраного майданчика.