Киев, Столичное шоссе, 104

+38 (066) 404-36-88

Система електронних закупівель Prozorro – позитивні характеристики

Платформа Prozorro відома та популярна. Вона працює в Україні вже кілька років, спочатку – в якості системної реформи процедури та філософії тендерних закупівель в країні, а тепер майданчик має більш широкі області застосування. Prozorro наочно продемонструвала необхідність в тому, щоб далі здійснювати законодавчі ініціативи, спрямовані на поліпшення процедур закупівель в державі. 

Детальніше про Prozorro

Відповідно до Законодавства України, в обов’язковому порядку повинні проводитися процедури по закупівлях через електронну систему. Подібне правило було запущено в два етапи. На перших порах воно поширювалося на головних розпорядників коштів та монополістів, на другому – на всіх замовників.

Завдяки введенню електронного аукціону, стало можливим в автоматичному режимі проводити оцінку тендерних пропозицій. Крім того, з впровадженням системи визначилися нові поняття. Йдеться про авторизовані електронні майданчики та електронну систему закупівель.

Також в список слід додати централізовану закупівельну організацію й систему хмарних обчислень. Були замінені і деякі терміни. Тепер замість конкурсу проводять тендер. Замість п’яти існуючих раніше операцій тепер залишилося три: відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура.

Крім того, на майданчиках Прозорро здійснюється торгівля різноманітними товарами та ресурсами. Більше інформації за посиланням: https://www.ueex.com.ua/rus/ueex/sections-council/representatives-electric-power/.

Позитивні характеристики Prozorro

З позитивних характеристик платформи варто виділити перемогу в фіналі конкурсу антикорупційних стартапів пару років тому. Крім того, істотно зросла кількість процедур на Prozorro.

Основний принцип використання майданчика полягає в тому, щоб всі держзакупівлі проводилися через єдину електронну площадку в онлайн режимі. Всі учасники повинні ознайомитися з умовами тендера. Крім того, це стосується і його процедури, а також переліку інших учасників, запропонованими ними цінами виконання різних робіт.

До завдань майданчика входить й боротьба з корупцією, її викорінення. Також метою майданчику є недопущення конкурентного дискредитації окремих контрагентів та створення передумов для того, щоб домогтися максимальної прозорості процесу.

Електронні технології стрімко розвиваються. Тепер без проблем кожен може знайти сайт тендерів, дізнатися всю необхідну інформацію стосовно запланованих закупівель. Акредитовані торгівельні майданчики пропонують скористатися цілим спектром послуг, які відносяться до області державних закупівель. На них легко можна знайти тендери або корисні аналітичні матеріали.