Киев, Столичное шоссе, 104

+38 (066) 404-36-88

Купівля-продаж лісу кругляка сосни у Житомирі через електронні торги

Щоб придбати лісосировину за найкращими цінам без тіньових схем та дискримінації, приймайте участь у публічних аукціонах Прозорро! Це веб-платформа державних закупівель, на якій щодня укладаються торгові та підрядні контракти у різних сферах. Онлайн сервіс публічних державних закупок ProZorro співпрацює з іншими електронними ресурсами – для зручності учасників системи. Одним з таких партнерів є Українська Універсальна Біржа. На УУБ можна пройти реєстрацію за посиланням sale.uub.com.ua

Плюси системи публічних аукціонів Прозорро

В Україні торгівля лісом приносить державі мільйони прибутків, завдяки системі Прозорро. До 2016 року ліс часто продавали за заниженими цінами, «своїм» компаніям і держбюджет недоотримував великі суми. Коли стартувала електронна система ProZorro.Sale, державні та комунальні підприємства зобов’язали на законодавчому рівні реалізувати продукцію через відкриті торги.

Переваги системи Прозорро.Продажі:

  • Зручний та швидкий спосіб зайти вигідного покупця чи постачальника, незалежно від форми власності та обороту. В торгах можуть приймати участь представники малого та середнього бізнесу, крупні компанії, державні підприємств ата установи.
  • Формування ринкових цін під впливом попиту та пропозиції.
  • Відсутність «договорняків» та корупційних схем, через які багато учасників ринку не мала змоги придбати вітчизняну деревину за справедливою ціною.
  • Відкритість укладання торгових угод, контрактів на виконання робіт, надання послуг. Прозорість забезпечує стабільні надходження до держбюджету, та мінімізації «тіньової» економіки.
  • Розширення можливостей через партнерські ресурси. Для участі у торгах можна пройти реєстрацію на біржі УУБ — https://sale.uub.com.ua/news/prodam-lis-kruglyak-sosny-u-m-zhytomyr-na-aukcioni-prozorro-sale

Класифікація лісо сировини, яка продається через аукціон Прозорро

В поточний час через відкриті торги в онлайн системі державних закупівель можна продавати деревину обсягом від 150 куб. м. або вартістю більше 200 тис. грн. В найближчий час це обмеження планують скасувати. Через публічні аукціони реалізується ліс різних якісних категорій (A, B, C, D), яка визначається згідно українських стандартів, наближених до європейських.

Ліс кругляк – це стовбури дерев хвойних та листяних порід, які розпиляні на колоди відповідної довжини. Колоди відчищаються від гілок та сучків, коренів та верхівок. Чим менше дефектів має деревина, тим вище її сорт (найвищий сорт – А). На переробку йдуть всі класи деревини, які сортуються для різного призначення. Лісосировина високої якості застосовується в виробництві меблів, оздоблювальних та будівельних матеріалів. Деревина нижчого сорту підходить для виготовлення брусу, дощок, плит ДСП, ЛДСП та багато іншого. Сировина, яка не підходить для промислового виробництва, будівництва чи іншого комерційного призначення, направляється на дрова (для приватного користування, забезпечення теплоелектростанцій, автономних котелень тощо).