Киев, Столичное шоссе, 104

+38 (066) 404-36-88

Англійські аукціони в системі Прозорро.Продажі

Англійські аукціони найпопулярніші, вони проводяться на підвищення ціни. Перемога в такому аукціоні дістанеться тому, хто запропонує найвищу ціну за лот. Але для перемоги в змаганні за право придбати дійсно цікавий лот необхідно буде виробити стратегію та детально розібратися в особливостях ходу торгів.

Всі електронні аукціони з продажу держмайна в Україні проводяться через систему Прозорро, в якій акредитовано декілька десятків торгівельних майданчиків. Одним з найпопулярніших торгівельних платформ є Українська універсальна біржа. Ознайомитися з правилами участі в електронних торгах та особливостями їх проведенням можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-lis-kruglyak-sosn-v-zhtomri-na-prozorroprodazhi/.

Що продається через англійські аукціони

За допомогою такого виду торгів можна придбати будь-яке державне майно, а також майно комунальної чи приватної форми власності. Державні підприємства за допомогою відкритих торгів продають непотрібні активи, наприклад, будівлі та споруди, що тимчасово не використовуються, земельні ділянки, транспортні засоби, тощо. Також через англійський аукціон майно може здаватися в оренду.

Початок аукціону та його тривалість вказані в оголошенні про проведення торгів. Для того, щоб отримати дозвіл на участь в торгах, потенційний учасник повинен сплатити гарантійний внесок та подати заявку. Також потрібно буде вказати свою початкову ставку. Цікаво те, що до початку торгів ви не зможете дізнатися про розмір ставок інших учасників аукціону, так як ця інформація є закритою. Також невідомими будуть і імена конкурентів.

Варто знати, що початкову цінову пропозицію потрібно робити таку, щоб вона перевищувала стартову ціну лоту. В такому разі ви отримаєте перевагу останнього кроку, так як в кожному раунді будете робити ставку останнім.

Зайти на сайт торгівельного майданчику необхідно за 15-20 хвилин до початку проведення торгів. В особистому кабінеті потрібно натиснути «взяти участь у торгах», а також прийняти умови аукціону.

Торги будуть проходити в 3 раунди. Кожен учасник буде мати по 3 ходи на підвищення ціни. Щоб ознайомитися з початковими ставками конкурентів буде лише 5 хвилин, а на те, щоб підвищити ставку, буде 3 хвилини. Кожна наступна ставка повинна бути більшою за попередню плюс крок.