Киев, Столичное шоссе, 104

+38 (066) 404-36-88

Що таке електронний майданчик – яка його роль

Електронні майданчики, які використовуються користувачами для участі в торгах, бувають різними. Їх можна поділити на вертикальні та горизонтальні, розглядати як галузеві та міжгалузеві. Є різні фактори, орієнтуючись на які, можна обрати зручний для себе сервіс. 

Першим і найбільш важливим параметром при виборі електронної платформи є її легальність. Тобто, розглядати потрібно лише ті майданчики, що працюють в рамках діючого українського законодавства.

Прикладом такого сервісу може стати енергетична біржа України, що входить до переліку сайтів з акредитацією в ПроЗорро. Якщо вам цікаво продивитись оголошення на цій платформі та ознайомитися з функціоналом сайту, то це можна дуже просто зробити.

Достатньо скористатися посиланням sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property, де є достатньо інформації до ознайомлення. Вже в цьому розділі користувачі навіть можуть відшукати для себе цікаве оголошення та подати цінову пропозицію.

Говорячи про те, як повинен виглядати справжній електронний майданчик, який можна використовувати для участі в торгах, він повинен містити в собі:

 • Доменну назву – тобто, це той самий запит, вводячи який в пошуковій стрічці, ви можете знайти електронний майданчик серед видачі;
 • Програмне забезпечення – будь-який інтернет-сайт працює на основі певних алгоритмів. У випадку з електронними майданчиками, наявність програмного забезпечення є обов’язковим. В залежності від частоти його оновлення, плавність роботи самого сервісу може серйозно відрізнятись;
 • Зручний канал для зв’язку – він повинен поєднувати в собі відразу всіх учасників торгів. Тобто, мова йде не лише про тих користувачів, що подають заявки, але й замовників, які також вважаються учасниками та однією з сторін процедури;
 • Технічну підтримку – це ще один важливий аспект, що особливо стосується новачків, які не мають серйозного досвіду та можуть зіштовхуватися з різними питаннями.

Тому, коли є потреба в виборі надійного та перевіреного часом електронного майданчика, потрібно брати до уваги всі ці критерії. 

На сьогодні, на платформі ПроЗорро учасники мають можливість обирати більш як серед 10-ти акредитованих майданчиків. Всі ці сервіси є надійними і вам лише залишається обрати ресурс, який буде не лише перевіреним, але й простим в користуванні.

Що потрібно знати про Інфобокс

Питання, що стосуються участі в торгах можуть бути різними та виникати в будь-який момент. Це можуть бути питання з приводу підготовки заявки, оформлення пропозиції, визначення початкової вартості, можливості оскарження рішення й так далі.

Інфобокс – це певний інформаційний майданчик, що дозволяє користувачеві знайти відповіді на актуальні для себе запитання.

Основні розділи на цьому сайті виглядають наступним чином, це:

 • Оновлення;
 • Запитання та відповіді;
 • Форум;
 • Онлайн-курси;
 • Законодавство.

В залежності від того, яке запитання виникає у користувача, він має змогу перейти до відповідного блоку з інформацією.

До найбільш популярних блоків, можна віднести розділ “Запитання та відповіді”. Тут ви можете ознайомитися з повним переліком запитань від користувачів, у яких на певному етапі могли виникати проблеми з участю в торгах. В цьому ж блоці можна шукати вже готові відповіді на ці запитання, що значно спрощує завдання користувачеві.

Також, ще одним розділом з інформацією є онлайн-форум. Це певний чат, в якому учасники мають можливість задавати питання та отримувати на них відповідь в режимі реального часу.

Окремої уваги заслуговує розділ з законодавством, де користувач може ознайомитися з основними законодавчими нормами та більш детально ознайомитися з тим, як правильно брати участь в таких процедурах та на які норми закону варто звертати свою увагу.

Кожен розділ з інформацією є справді актуальним і може допомогти у вирішенні різних запитань.

Реалізація арештованого майна через електронні торги

Згідно з діючим українським законодавством, майно, що було вилучене у боржників повинно реалізовуватися в форматі відкритого аукціону.

Це означає, що всі користувачі мають змогу надіслати свою цінову пропозицію, щоб отримати перемогу в боротьбі за обраний лот.

До переваг саме такого формату реалізації арештованого майна можна віднести такі моменти, як:

 • Алгоритм – є чітка схема, дотримуючись якої вдається на законних підставах реалізовувати конфісковане майно;
 • Спрощений механізм – це значно спрощує завдання виконавчим органам, яким залишається лиш прийняти відповідне рішення про реалізацію майна;
 • Економічний фактор – обидві сторони процедури залишаються задоволеними: переможець отримує майно за ціною, нижчою від ринкової в той час як держава повертає збитки.

Сама ж процедура мало чим відрізняється від звичайних електронних торгів і складається майже з тих самих етапів.