Киев, Столичное шоссе, 104

+38 (066) 404-36-88

Різновиди тендерних процедур закупівель

Головна процедура закупівель – це відкритий аукціон з вільним доступом всіх зацікавлених потенційних постачальників. Нові правила закупівель (від 19.10.2020) ввели аукціони з обмеженою кількістю учасників. Щоб взяти участь в таких торгах, необхідно пройти кваліфікаційний відбір. Після прийому всіх заявок та відбору пропозицій починається електронний аукціон, через який проходять всі торги. Тут визначають переможця. 

Конкурентний діалог застосовується при необхідності закупівель непростих послуг або робіт, коли проходить етап формування до них вимог. Процес з використанням переговорів при закупівлі здійснюється у вигляді виключення у випадках, встановлених законом, та не має нічого спільного з тендерним процесом, тому що не задіє конкурентний відбір пропозицій.

Процес складання документів для тендера

Тендерною документацією називається заявленим з боку закупівельника повний перелік зобов’язань для потенційного постачальника. Вона мати абсолютну реформацію про предмет закупівлі, умови, на яких вона буде проводиться, умови відбору учасників і переможця, яке повинно бути тендерну пропозицію і терміни його подачі. 

Якщо учасники роблять запит, то закупник надає необхідні роз’яснення або робить необхідні зміни в заявлену тендерну документацію, і тоді відбувається автоматичне продовження терміну прийому пропозицій.

Тендерна гарантія — що це?

Закупник наділений правом виставляти вимоги забезпечити тендерну пропозицію, а також виконати договір поставки. Найчастіше, кошти, необхідні для цього, учасник отримує в банку у вигляді банківської гарантії. При цьому бере участь в тендері разом з подачею пропозиції або при оформленні договору дає тендерну гарантію в необхідному розмірі. Якщо він не перемагає, гарантійну суму йому повертають. Причини відмови в поверненні тендерного забезпечення та його максимальний розмір визначає закон.

Яка традиційна модель торгів?

Традиційна модель аукціону, або англійська, передбачає поступове збільшення початкової ціни. Крок торгів визначається на рівні 1% від первісної вартості. Тендерна процедура проходить у три етапи протягом одного дня.

Електронна торгівля механічно відкривається в заздалегідь визначені день і годину.

Рекомендується, щоб кожен учасник спочатку (за 10-15 хвилин до початку аукціону) ввійшов у свій профіль і перейшов за посиланням безпосередньо до аукціону, або також перейшов за посиланням, яке платформа надішле на електронну пошту вашого учасника.

На початку аукціону система надсилає загальнодоступні дані про кількість учасників та їх закриті пропозиції. На цьому етапі відкривається порядок подання учасником власної пропозиції в раунді. До початку аукціону даних про кількість учасників та їх пропозицій не було.

Черга учасників формується за їх пропозиціями від найменших до найвищих, а якщо вони пізніше збігаються, то тими, що були подані раніше. Це означає, що учасник, який має найбільшу пропозицію на етапі публікації тендерних пропозицій, пройде останнім, використовуючи налаштування останнього кроку, що збільшує його шанси виграти більше одного разу.

До моменту початку аукціону система виконує інтервал у 5 хвилин, після чого починає 1 раунд. Будь-якому учаснику раунду надається 3 хвилини, щоб надіслати пропозицію від свого імені. Сума пропозиції не обмежена, але не повинна бути меншою за суму попередньої пропозиції + невеликий крок торгів.

Мінімальний крок торгів визначається з його попередньої пропозиції, а не з крайньої пропозиції учасника. З цієї причини є можливість стати свідком випадків оголошення переможця учасника над іншими учасниками з різницею в одну гривню.

Система виконує інтервал (перерву) у три хвилини між раундами.

Наприкінці третього раунду система механічно визначає переможця з особливо високою ціновою пропозицією.

Учасники повинні знати, що система оцінює лише 2 учасників, які подали особливо високі пропозиції. Пропозиції інших учасників не враховуються.

Після завершення аукціону електронна система створює протокол аукціону. Крім того, переможець зобов’язаний витратити кошти на придбаний лот, підписати акт купівлі-продажу майна або укласти договір купівлі-продажу, залежно від типу продажу майна.

Отже, коротко кажучи, звичайний формат електронної торгівлі підсвідомо зрозумілий. Перемагає той учасник, який запропонував найвищу ставку. Але якщо вам відомі всі нюанси цієї моделі аукціону, то це дозволяє значно збільшити ваші перспективи на перемогу. Більше інформації є на порталі https://sale.uub.com.ua/ru/filter/land-parcel